• Nucleus 5 cihazınız ile ilgili sık sorulan sorular

  Nucleus 5 cihazınız ile ilgili sık sorulan soruları aşağıdı görebilirsiniz.

  Güvenlik hattını bağladığınız AQUA + halkası Nikel içermekte midir? Aqua + bağlantı halkası baz fişi ana gövdeye bağlamaktadır ve içinden kısa bir ipin kaybı engelleme amacıyla geçirilebileceği bir ilmek olarak kullanılmaktadır. Bağlantı halkası, paslanmaya karşı direnç ve güç amacıyla 316 paslanmaz çelikten yapılacaktır.
  N5 Ses İşlemcimin Sesinin Seviyesi ve Hassasiyeti Kendiliğinden neden Değişiyor? CR110 Uzaktan Kumanda Asistanı, bir çantada veya cepte ise *KİLİTLENEMEZ*. Bundan kaçınmak için, CR110 Uzaktan Kumanda Asistanını kilit kolunu *aşağıya* *kaydırarak* *KİLİTLEYİNİZ* CR110 / CR230 Uzaktan Kumanda Asistanının *kilidini açmak* için kilit kolunu *yukarıya* *kaydırınız*.
  N5 Ses işlemcimim değiştirme programı pilin her yeniden bağlanışında neden değişiyor? Ses işlemcisi doğru kapatılmış olmayabilir. Ses işlemcisini doğru kapatmak için: 1. Bobini implanttan *ayırınız* ve ses işlemcisini kulaktan *çıkartınız*. 2. Alttaki düğmeye *2* saniye *basınız* ve *tutunuz*. 3. Pili ses işlemcisinden çıkartınız.
  N5'de cızırtılı veya parazitli konuşma - Ses kalitesi bağlamında sorunların ekran kulaklıklarında duyulup duyulmadığına bakınız. '- T bobininin açık olup olmadığını RA'da siyah bir kare arayarak veya üstteki tuşa basıldığında ne olduğunu görerek tespit ediniz '- Daha önceden değiştirilmemiş ise, mikrofon koruyucuyu değiştiriniz. '- Her seferinde bir tane olmak üzere şüpheli bileşenlerin yedeğini almayı deneyiniz ve gerekli şüpheli bileşenleri değiştiriniz.
  N5 de ses Kesintili veya Ses Seviyesi Yükselip Alçalıyor - Yanlış sesin kopyalanıp kopyalanamayacağını tespit etmek için ekran kulaklıklarını kullanınız. Eğer kopyalanmıyorsa, muhtemelen bir panel/bobin/bobin kablosu sorunu vardır. Kopyalanıyorsa, muhtemelen bir işlemci sorunu vardır. '- Programı değiştiriniz ve değişiklikleri izleyiniz. '- T bobinin veya otomatik t bobinin açık olup olmadığını RA'da siyah/şeffaf bir kare arayarak tespit ediniz. '- Daha önceden değiştirilmemiş ise mikrofon koruyucuları değiştiriniz. '- Her seferinde bir tane olmak üzere şüpheli bileşenlerin yedeğini almayı deneyiniz ve gerekli şüpheli bileşenleri değiştiriniz.
  Cihazımda Ses Yok - İşlemcinin açık olup olmadığını tespit ediniz (genellikle uzaktan kumanda asistanı ve işlemci LED'leri kullanarak) '- Ekran kulaklıklarında herhangi bir ses duyulup duyulmadığına bakınız. '- T bobininin açık olup olmadığını RA'da siyah bir kare arayarak veya üstteki tuşa basıldığında ne olduğunu görerek tespit ediniz '- Daha önceden değiştirilmemiş ise, mikrofon koruyucuyu değiştiriniz. '- Ses / hassasiyet seviyesini Uzaktan Kumanda Asistanını / Uzaktan Kumandayı kullanarak ayarlamaya çalışınız ve değişiklikleri izleyiniz. '- Her seferinde bir tane olmak üzere şüpheli bileşenlerin yedeğini almayı deneyiniz ve gerekli şüpheli bileşenleri değiştiriniz.
  Ses İşlemcisi açılmıyor - Farklı piller deneyiniz (şarj edilebilir ve tek kullanımlı+tutucu) '- Şarj edilebilir pil ise, şarj edildiğinde şarj aletindeki yeşil ışığın yandığından emin olunuz '- Şüpheli bileşenleri değiştiriniz
  İşlemci Hata Mesajları - Uzaktan Kumanda Asistanı için Düşük/Boş Pil Uyarısı (sık görülen) - Şarj mekanizmasındaki bağlantıların sıkı olmasından emin olunuz '- Şarj ederken bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayarın uykuda olmadığından emin olunuz. '- Prizde şarj ediyorsanız, fişin adaptöre takılmış olduğundan emin olunuz '- Tam dolduğunda, uzaktan kumandadaki ışığın yeşil olmasına dikkat ediniz. '- Pil şarj edilmiş ise/boşalmışsa > 360 kere, pil kapasitesi azalabilir (örn. cep telefonu gibi) '- Sonuç alınamıyorsa, uzaktan kumandayı değiştiriniz.
  İşlemci Hata Mesajları - İşlemci Doğru İmplanta Bağlı Değil - İşlemciyi doğru kulağa koyunuz '- Sonuç alınamıyorsa, odyolojiste başvurunuz
  İşlemci Hata Mesajları - Genel Hata - İşlemciyi kapatmaya/yeniden açmaya çalışınız '- Farklı bir dinleme programı deneyiniz '- Ses işlemcisini sıfırlamayı deneyiniz '- Eğer varsa, yedekleme işlemcisini deneyiniz
  İşlemci Hata Mesajlarıı - İşlemci Kullanılamıyor - İşlemcinin açılmış olduğundan işlemcideki ışıklarla emin olunuz '- İşlemcinin uzaktan kumanda asistanından en fazla 6 fit (2metre) uzaklıkta olmasına dikkat ediniz '- Uzaktan kumanda için doğru işlemcinin birleştirildiğinden emin olunuz. Bu işlemciyi uzaktan kumanda ile tekrar birleştirdiğinizden emin olunuz '- Başka bir odaya geçiniz. '- İşlemciyi ve RA'yı kapatıp tekrar açınız. '- Yedek bir pil deneyiniz.
  İşlemci Hata Mesajları - Bobin Hatası - Bobini yedeklemeye çalışınız '- Yedekleme olmazsa, bobini değiştiriniz.
  İşlemci Hata Mesajları - Bobin Devre Dışı Hatası - Bobinin başta olduğundan emin olunuz '- Bobin kablosunu değiştiriniz, sonuç alınmazsa işlemciyi (eğer varsa) orijinal bobin kablosu ile yedeklemeyi deneyiniz, sonuç alınmazsa yeni bir bobin kablosu & yedekleme işlemcisi kullanınız.
  İşlemci Hata Mesajları - Bobin Kablosu Hatası - Bobin kablosunun bobine ve ses işlemcisine sıkı bağlanmış olduğundan emin olunuz '- Farklı bobin kablosu kullanınız, sonuç alınmazsa işlemciyi (eğer varsa) orijinal bobin kablosu ile yedeklemeyi deneyiniz, sonuç alınmazsa hatalı parçayı tespit etmek için yeni bir bobin kablosu & yedekleme işlemcisi kullanınız.
  CR110 uzaktan kumanda asistanı şarj edilmiyor Önerilen eylemler 1. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınız, USB kablosu ve Cochlear küresel ana şalter adaptörü arasındaki bağlantıları kontrol ediniz. 2. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınızı bir bilgisayar kullanarak şarj ediyorsanız, bilgisayarın açık olduğundan emin olunuz. Bilgisayar kapalı ise, uykuda ise veya bekleme konumunda ise, uzaktan kumanda asistanınız şarj etmeyi durduracaktır.
  CR110uzaktan kumanda asistanı bir uyarı veriyor Önerilen eylemler: 1. olasılık: Uyarı ve nasıl çözümleneceği hakkında daha fazla bilgi almak için, CR110'da alt tarafta bulunan yazılım tuşlarından birine vbasınız 2. olasılık: Ekrandan uyarıyı silmek için, CR110'daki Cochlear anahtarına veya CR230'daki "OK" tuşuna basınız
  CR110 uzaktan kumanda asistanımda bir düğmeye basıyorum ve hiçbir şey olmuyor Önerilen eylemler: 1. olasılık: Bir anahtara bastığınızda "Tuş Takımı Kilitli" ekranı görülüyorsa, tuş takımının kilidini açınız. 2. olasılık: Başka bir programa geçmeyi deneyiniz. 3. olasılık: Farklı anahtarlara basmayı deneyiniz. 4. olasılık: Anahtara doğru basıp basmadığınızı kontrol ediniz. Anahtarlara basıldığında bir "tık" hissetmelisiniz. 5. olasılık: Bir dolmakalemin ucu ile uzaktan kumanda asistanınızın arka tarafındaki sert sıfırlama tuşuna basınız. Lütfen, bu durumda Uzaktan Kumanda Asistanınız ile Ses İşlemcisi arasındaki birleştirmeyi tekrarlamanız gerektiğini not ediniz.
  Uzaktan kumanda asistanının ekranı boş. Önerilen eylemler: 1. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınız bekleme konumunda olabilir. Göstergeyi uyandırmak için herhangi bir tuşa basınız. 2. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınızı açmayı deneyiniz. 3. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınızı USB kablosunu ve Cochlear küresel ana şalter adaptörünü kullanarak tekrar şarj etmeyi deneyiniz. 4. olasılık: Bir dolmakalemin ucu ile uzaktan kumanda asistanınızın arka tarafındaki sert sıfırlama tuşuna basınız. Lütfen, bu durumda Uzaktan Kumanda Asistanınız ile Ses İşlemcisi arasındaki birleştirmeyi tekrarlamanız gerektiğini not ediniz.
  CR110 uzaktan kumanda asistanın Ana ekranında isim yerine sayı bulunuyor. Tuş takımının sol üst ve sağ üst tuşlarına aynı zamanda basınız ve program isimleri görülünceye kadar basılı tutunuz.
  Uzaktan kumanda asistanı kapanmıyor Önerilen eylemler: 1. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınız şarj oluyorsa, tam şarj olana kadar bekleyiniz, bundan sonra USB kablosunu çekiniz. 2. olasılık: Tuş anahtarının devre dışı olduğundan emin olunuz 3. olasılık: Bir dolmakalemin ucu ile uzaktan kumanda asistanınızın arka tarafındaki sert sıfırlama tuşuna basınız.
  Uzaktan kumanda asistanı açılmıyor Önerilen eylemler: 1. olasılık: Uzaktan kumanda asistanınızın pili bitmiş olabilir. Uzaktan kumanda asistanınızı USB kablosunu ve Cochlear küresel ana şalter adaptörünü kullanarak tekrar şarj etmeyi deneyiniz. 2. olasılık: Bir dolmakalemin ucu ile uzaktan kumanda asistanınızın arka tarafındaki sert sıfırlama tuşuna basınız.
  Cihazımın işlemci ayarları kazayla değiştirildi İşlemcinizin ayarlarını sıfırlayınız. Bu, tüm sistem ayarlarını klinisyeniniz tarafından ayarlanan değerlere döndürecektir. Bu durum uzaktan kumanda asistanınızın ayarlarını etkilemez (Uzaktan Kumanda Asistanı kullanıcı kitapçığına bakınız)
  Cihazım için şarj edilebilen pildeki konektör çatlak Bu sorun, pilin şarj aletinden yanlış şekilde çıkartılması durumunda oluşur. Pil şarj aletinden çevrilerek çıkarılmalıdır.
  CR110 Uzaktan Kumanda Asistanı LiteWear opsiyonu ile kullanılabilir mi? Evet. CR1100 Uzaktan Kumanda Asistanı LiteWear giysi opsiyonu ile kullanılabilir. Çekirdek Serisi LiteWear'ın kullanılması ile Ses İşlemcisinin kullanılması esnasında uzaktan kumanda asistanının çalıştırılmasında herhangi bir fark yoktur.
  Günlük Çantayı bir Dry & Store® olarak kullanabilir miyim? Günlük Çantayı işlemcinizi ve/veya bileşenlerini taşımanız için kullanabilirsiniz. Ekipmanınızın hasar görmesini engelleyecektir. Çantanın işlemcinizdeki nemi almak için geçici olarak bir kurutma yardımı kiti olarak kullanılması için bir Dry-Brik® temin edilmiştir. Ancak bu, çevredeki veya vücuttaki herhangi bir nemin tamamen buharlaştırılması için en etken vasıta değildir - Breeze kurutma birimi ekipmanınızdaki nemim buharlaştırılması için en mükemmel yoldur. Günlük Çanta, kurutma biriminizin yerine kısa bir süre için geçebilir, örneğin bir hafta sonu bir yere giderken kurutma biriminizi taşımak istemeyebilirsiniz.
  Snugfit hangi boylarda temin edilebilmektedir? Snugfit, alıcının kulak şekillerinde ve boyutlarındaki değişkenliği desteklemek için üç boyda temin edilebilir. Alıcı, en iyi oturan ve en rahat Snugfit boyunu seçebilir. Snugfit Küçük, Standart ve Büyük olarak temin edilebilir.
  Lapel Mikrofon kablosu nedir ve ne zaman kullanmalıyım? Lapel Mikrofonu, alıcının duyma performansının gürültülü ortamlarda veya toplantılarda ses kaynağına en yakın sesleri seçerek ve bu sesleri doğrudan işlemcilere yönlendirerek zenginleştirilmesi için tavsiye edilmektedir. Lapel Mikrofonu ayrıca ses işlemcisindeki mikrofonlarda oluşabilecek sorun giderme konuları için de kullanılabilir. Aksesuarsız olarak kullanıldığında işlemciden ses gelmiyorsa ve t bobini kapalı ise ve Lapel Mikrofonu kullanıldığında ses geliyorsa, mikrofonda veya işlemcideki mikrofon koruyucularda muhtemelen bir sorun olabilir. Lapel Mikrofonu ayrıca, çocuk erken rehabilitasyon aşamasında veya konuşmayı öğrenme sürecinde iken ebeveynler (veya bakıcılar) tarafından çocukla konuşmak için kullanılabilir. Ebeveyn veya bakıcı mikrofona konuşarak çocuğun sesi işittiğinden emin olabilir. Lapel Mikrofonu ayrıca kulak eviyesinde bir mikrofon takmakta zorluk çeken alıcılar için de kullanılabilir. Bunlara, kulaklarına bir şey takmak istemeyen küçük çocuklar veya kulak kepçeleri olmayan veya tamamen şekillenmemiş olan alıcılar dahildir.
  Bir ses akseuar kablosunu N5 Ses İşlemcime nasıl bağlarım? Ses işlemcinizin aksesuar yuvası kapağını bir tornavida ile kaldırınız. N5 Serisi aksesuar kullanıyorsanız, ses aksesuarlarını işlemcinizin aksesuar yuvasına takınız. FM kablosu veya ekran kulaklıkları gibi bir Freedom™ ses aksesuarı kullanıyorsanız, önce Freedom ses aksesuarını Freedom aksesuar adaptörüne takınız, sonra Freedom aksesuar adaptörünü işlemcinizin aksesuar yuvasına takınız. Her iki durumda da, işlemciniz bağlanan aksesuarı otomatik olarak algılayacak ve aksesuar girişlerini kullanmaya başlayacaktır. Bir ses aksesuarı işlemciye bağlandığında, LED gösterge yanıp sönecek ve/veya Aksesuar İkonu CR110 Uzaktan Kumanda Asistanının ekranında görülecektir.
  CR110 / CR230 Uzaktan Kumanda Asistanını ses işlemcimi düzenli olarak kontrol etmek veya gözlemlemek için kullanırsam ses işlemcimin pilinin ömrü kısalır mı? Hayır. Cochlear tarafından geliştirilen ses işlemcisi/uzaktan kumanda asistanı telsiz teknolojisi güç bakımından aşırı etken bir teknoloji kullanmaktadır. Uzaktan kumanda asistanı sürekli olarak ses işlemcisini gözlemlese bile, ses işlemcisinin pilinin ömrü önemli derecede etkilenmez.
  CR110 / CR230 Uzaktan Kumanda Asistanında bulunan Sıfırla tuşu ne yapar? Sıfırlama tuşu uzaktan kumanda asistanını fabrika ayarlarına döndürür ve aynı zamanda uzaktan kumanda asistanı doğru çalışmıyorsa kullanılabilir. Uzaktan kumanda asistanında bulunan sıfırlama tuşunu kullanmak, ses işlemcisinin ayarlarını etkilemez. Daha fazla bilgi için lütfen CR110 / CR230 Kullanıcı Rehberine bakınız
  Uzaktan kumanda asistanımın şarj edilebilir pilinin tamamen boşalması hiç gerekli midir? Hayır. Uzaktan Kumanda Asistanının içindeki akıllı elektroniklerin anlamı, içine monte edilmiş olan pilin iyi durumda kalmasını sağlamak için özel bir yol izlemenizin gerekli olmadığıdır. Lütfen not ediniz: Pil, boşalmadığı takdirde etkilenmez.
  Uzaktan Kumanda Asistanımın içine monte edilmiş olan şarj edilebilir pili kaç kere yeniden şarj edilebilir? Uzaktan Kumanda Asistanının içine monte edilmiş olan şarj edilebilir pil en az 400 kere yeniden şarj edilebilir şekilde tasarlanmıştır.
  Ses işlemcim ile birlikte bir Etkiye Dayanıklı Kulak Kancası kullanmak istersem ne yapmam lazım? Etkiye Dayanıklı Kulak Kancalarının her bir paketi bir Etkiye Dayanıklı Kulak Kancası Aleti ve bir takım Etkiye Dayanıklı Kulak Kancası pimi ile birlikte eksiksiz olarak gelir. Alet, pimi kulak kancasındaki küçük bir delikten geçirerek işlem birimine takılması için kullanılır. Bundan sonra kulak kancası işlemciye kilitlenir, kulak kancasının çıkarılması böylece daha da zorlaşır. Alet ayrıca kulak kancasını değiştirmek veya çıkartmak istediğinizde pimin çıkartılması için de kullanılır.
  Mikrofon Koruyucularının Bozulması Mikrofon koruyucunun bozulması beklenmektedir, mikrofon koruyucunun her 3 ayda bir veya alıcı ses kalitesinde azalma olduğunu belirlediğinde değiştirilmesini tavsiye ederiz.
  Otomatik İşlemci kapalı özelliği ne yapar?

  İşlemci otomatik kapatma özelliği, bobin kafadan çıkartıldığında pil ömrünün korunmasını sağlar. Ses işlemcinizi kapatmayı unutursanız, işlemci otomatik kapatma özelliği bobinin kafadan çıkartılmasından 2 (iki) dakika sonra işlemciyi otomatik olarak kapatacaktır. Lütfen not ediniz: Klinisyeniniz istediğiniz takdirde bu özelliği devreden çıkartabilir.

  Try to avoid bad HTML code when publishing online articles.

 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder