• Piller için SGK Geri Ödeme Süreci

   

  Koklear implant kullanıcılarının, ameliyat olduktan 1 yıl sonra, yıllık pil alma hakları oluşmaktadır. Bu hak, her sene yenilenir.

  Koklear implant pillerinin geri ödemesi, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT), Ek-3C-4 Listesi A10101 maddesinde belirtilmiştir.

   Koklear implant için günde 1 adet pil bedeli olmak üzere, 1 Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanınca düzenlenecek yıllık pil raporuna istinaden, 1 yıllık pil karşılığı, yani 360 adet pil karşılanmaktadır. Pil adedi karşılığı olarak 1 TL ödenmektedir. Bu da, KDV dahil 424 TL olarak karşılık bulmaktadır.

   Bu süreçte, ilk olarak KBB raporu ve beraberinde verilecek reçete temin edilmeli, ardından firmanızdan 360 adet pil satın alınmalı, faturası ile birlikte, firmadan temin edilecek UBB (Ulusal Bilgi Bankası) çıktısı ve pilin barkodu ile birlikte SGK İl Müdürlükleri’ne başvuru yapılması gerekmektedir.

   424 TL’nin geri ödemesi, SGK’ya yapılan başvuruyu takiben, yaklaşık 40 iş günü sonunda kullanıcıya SGK tarafından ödenmektedir.

 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder