• Aqua + Su Aksesuarı ile ilgili sık sorulan sorular

  Aqua + Su Aksesuarı ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda görebilirsiniz.

  Aqua+ nedir?

  • Aqua+, yumuşak ve esnek su geçirmez bir kılıfıtr. Aqua+ Nucleus 5 ya da Nucleus 6 ses işlemcileriniz için tasarlanmıştır. Kılıf, işlemcinizi yerleştirip kullanarak, ekstra koruma gerektiren su aktivitelerine katılmanızı sağlar.

   

  Hangi işlemci ile kullanabilirim?

  • Aqua+’ı, şarjlı pilllerle olmak şartı ile, Nucleus 6 ve Nucleus 5 ses işlemcileri ile kullanabilirsiniz.

   

  Aqua+’ı kullanmak için ne almalıyım?

  • Aqua+ kılıfı mutlaka Aqua+ bobini ile kullanılmalıdır. Aqua+ Kullanıcı Seti, size ilk başta ihtiyaç duyacağınız tüm parçaları sağlar. Bu parçalar; Aua+ Kılıfı, Aqua+ Bobini ve Mıknatısı, Mic Lock Sabitleyici, Güvenlik Kordonu ve Taşıma Kutusu. Yeni kullanıcılar mutlaka bu seti edinerek başlamalılar. Seti edindikten ve kullandıktan sonra, diğer parçaları (kullanımıza göre) yeniden teker teker sipariş edebilirsiniz.

   

  Normal bobinimi Aqua+ kılıfı ile kullanabilir miyim?

  • Hayır, Aqua+ sadece kendisi için özel üretilmiş Aqua+ bobin ile kullanılabilir. Bu entegre bobin ve kablo, su altında kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir üründür.

   

  Aqua+’ı nerede kullanabilirim?

  • Aqua+ ürünü, 3m derinliğe kadar her türlü su aktivitesinde kullanılabilir. Özellikle aletli dalış (scuba diving) gibi aktivitelerde derinlik 3m’yi aştığı için kullanılması önerilmez.

   

  Neden tek kulalnımlık Zinc Air pilleri ile kullanılamaz?

  • Tek kullanımlık pillerin çalışması için hava alması gerekir. Aqua+ kılıfı kullandığınızda pilleriniz hava alamayacağı için çalışamaz. Bu sebeple bu pillerle kullanılmaz. Şarj edilebilir pillerle kullanılması gerekir.

   

  Aqua+ her türlü suda kullanılabilir mi?

  • Evet, kullanılabilir. Aqua+ sabunlu banyo suyundan, klorlü havuz suyuna kadar bulunduğunuz her türlü suda kullanabileceğiniz bir üründür.

   

  Aqua+ saunada kullanılabilir mi?

  • Aqua+ %95 nemlilikteki 70° ortamda test edilmiştir. Dış parçanızın kullanım sıcaklığını klavuzundan kontrol etmeniz gerekir.

   

   

  Aqua+’ı ne zaman değiştirmeliyim (kılıfı)?

  • Yapılan testler Aqua+’ın (slikon kılıfın) ortalama 50 defa kullanılabileceğini göstermiştir. Bu sayı, test ortamında elde edilmiş ortalama bir kullanımdır. Kullanma sayısı, kullanıcıların kullanım koşullarına ve özenine bağlı olarak artabilir. Aqu+ kılıfınızı, her kullanımdan önce ve sonra, herhangi bir hasar görüp görmediği konusunda incelemeniz gerekir. Eğer kılıfın içine su sızdığını fark ederseniz, kılıfı değiştirmeniz gerekir.

   

   

  Aqua+ ürününü kullanırken cihaz ayarımı değiştimeli miyim?

  • Kullanıcılarla yapılan testler, Aqua+’ın herhangi bir program değişimi yapmadan yeterli işitmeyi sağladığını göstermiştir. Bazı kullanıcılar standart program (SCAN, SNR-NR, Rüzgar Sesi Azaltma olmaksızın) kullanmayı tercih edebilir. Bu tür program, Nucleus 5 işlemcilerinde “Hergün” olarak bilinir. İstemeniz halinde odyoloğunuz size farklı bir programlama yapabilir.

   

  Aqua+ Bobini için daha güçlü bir mıknatıs mı gerekir?

  • Hayır, kullanıcı testleri normalde kullandığınız mıknatısın gücünüzün, Aqua+ ile yeterli olacağınız göstermiştir.

   

   

  Auqa+ gerektiği gibi koruma sağlamazsa?

   

  • Aqua+ mühürlü kılıfı beklenmedik bir şekilde açılır ya da su sızdırırsa, Aqua+ ile kullanıdız işlemcinizin suya karşı dayanıklılık derecesi (IP57) herhangi bir sızıntıya karşı onu koruyacak yeterliliğe sahiptir. İşlemcinizin garantisi, Aqua+’ın talimatlara uygun bir şekilde kullanmanız halinde, geçerli olacaktır.

   

   

  Aqua+ ve işlemcim yüzerken kaybolursa garantim geçerli olur mu?

  • Hayır. Kullanıcı Seti, cihazınızın kulaktan düşmesi ve kaybolmasını önlemek için kullanmanız üzere, bir güvenlik kordonu içerir.
 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder