• Aktarıcı Bobin için SGK Geri Ödeme Süreci

  Koklear implant kullanıcılarının, ameliyat olduktan 1 yıl sonra, aktarıcı bobin alma hakları oluşmaktadır. Bu hak, her 2 yılda bir yenilenir.

  Koklear implant aktarıcı bobinin geri ödemesi, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT), Ek-3C-4 Listesi A10104 maddesinde belirtilmiştir.

  Koklear implant kullanıcıları için, her 2 yılda 1 adet aktarıcı bobin alma hakkı tanınmıştır.  3 Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanınca düzenlenecek aktarıcı bobin heyet raporuna istinaden, aktarıcı bobin için 200 TL ödenmektedir.

  Bu süreçte, ilk olarak 3 KBB raporu ve beraberinde verilecek reçete temin edilmeli, ardından firmanızdan aktarıcı bobin satın alınmalı, faturası ile birlikte, firmadan temin edilecek UBB (Ulusal Bilgi Bankası) çıktısı, aktarıcı bobin barkodu, teknik servis yazısı ve tek yetki belgesi ile birlikte SGK İl Müdürlükleri’ne başvuru yapılması gerekmektedir.

  200 TL’nin geri ödemesi, SGK’ya yapılan başvuruyu takiben, yaklaşık 40 iş günü sonunda kullanıcıya SGK tarafından ödenmektedir.

 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder