• Pil Yuvası için SGK Geri Ödeme Süreci

  Koklear implant kullanıcılarının, ameliyat olduktan 1 yıl sonra, pil yuvası alma hakları oluşmaktadır. Bu hak, her 2 yılda bir yenilenir.

  Koklear implant pil yuvasının geri ödemesi, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT), Ek-3C-4 Listesi A10105 maddesinde belirtilmiştir.

  Koklear implant kullanıcıları için, her 2 yılda 1 adet pil yuvası alma hakkı tanınmıştır.  3 Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanınca düzenlenecek pil yuvası heyet raporuna istinaden, pil yuvası için 180,60 TL ödenmektedir.

  Bu süreçte, ilk olarak 3 KBB raporu ve beraberinde verilecek reçete temin edilmeli, ardından firmanızdan pil yuvası satın alınmalı, faturası ile birlikte, firmadan temin edilecek UBB (Ulusal Bilgi Bankası) çıktısı, pil yuvası barkodu, teknik servis yazısı ve tek yetki belgesi ile birlikte SGK İl Müdürlükleri’ne başvuru yapılması gerekmektedir.

  180,60 TL’nin geri ödemesi, SGK’ya yapılan başvuruyu takiben, yaklaşık 40 iş günü sonunda kullanıcıya SGK tarafından ödenmektedir.

 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder