• Sık Sorulan Sorular

  Baha Softband ve Softpad'de kullanılan malzeme nedir? Softband malzemesi lateks içermez ve biyolojik uyum sağlamak amacıyla test edilmiştir (tüm fason malzemeler gibi). Ancak, bireylerin fason malzemelerdeki belirli özel bir maddeye karşı alerjik olmaları mümkündür. Tüm bileşen maddeler aşağıda listelendiği gibidir: Softband Malzemeler Adaptör: PEEK Polieter eter ketonlar Güvenli Çıkarıcı: PEEK Kaydırıcı Poliasetal POM (Polioksimetilen) Elastik Band: %80 Poliamid, %20 Elastan. Softpad malzemeleri Poliüretan (yumuşak malzeme) Çıkarma laynırı (beyaz kağıt, giymeden önce çıkarılan kapak) Çözücü içermeyen silikon ile kaplı beyaz glasinden oluşur. Finger lift : Polipropilen ve akrilik yapıştırıcı Poliüretan bant Çift taraflı bant : Akrilik yapıştırıcı Polyester film
  Baha 4 / Baha 5'deki sesler çok yüksek Baha Ses İşlemcisinin ses seviyesini ayarlamak için Cochlear Uzaktan Kumanda veya Cochlear Telefon Klipsini kullanmayı düşününüz. Telefon Klipsi kullanıyorsanız, değişiklik yapmak için telefonunuzdaki Kontrol Uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  Baha 4 / Baha 5'deki sesler çok alçak Baha Ses İşlemcisinin ses seviyesini ayarlamak için Cochlear Uzaktan Kumanda veya Cochlear Telefon Klipsini kullanmayı düşününüz. Telefon Klipsi kullanıyorsanız, değişiklik yapmak için telefonunuzdaki Kontrol Uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  Baha Attract ve Faaliyetlerde Yüksek Etki Tehlikesi var Tavsiye Yüksek etki tehlikesi olan faaliyetler, Baha Attract alıcıları için tavsiye edilmez. Eğer bir Baha Attract alıcısı böylesi faaliyetlere maruz kalma kararı alırsa, uygulanabilecek herhangi bir basıncı engellemek için implant üzerinde yeterince boşluk bırakan bir kask kullanması tavsiye edilir. Böylesi bir kask etki gücünün azaltılmasına yardımcı olabilir ama implant sistemi için tam koruma sağlamaz. Fason temin edilen malzemeler böylesi faaliyetler esnasında giyilmemelidir.
  Baha® 4 Ses İşlemcisinin Uzaktan Kumanda ile birleştirilmesi • Baha® 4 Ses İşlemcisini pili çıkartarak veya tuşları kullanarak kapatınız. • Uzaktan Kumandayı herhangi bir tuşa basarak çalıştırınız. Cihaz bir ses işlemcisi ararken, ekranda bir arama dairesinin oluştuğunu göreceksiniz. • Uzaktan Kumandadaki pil kapağını çıkartınız. • Bir kalem ucuyla birleştirme tuşuna basınız. Fazla kuvvet kullanmayınız. • Uzaktan Kumandada birleştirme modu çalışırken (yaklaşık 20 saniye) Baha 4 Ses İşlemcisini açınız. Cihaz ses işlemcisini bulduğunda program (Günlük 1), ses işlemcisinin programlanmış olduğu tarafı gösteren bir ok ile gösterilecektir. •Baha Uzaktan Kumandanın birleştirmeden sonra doğru çalışmasını sağlamak için, pilleri VE ses işlemcisini sıfırlamak amacıyla cihazdan çıkartınız. Piller tekrar takıldığında, Baha 4 Ses İşlemcisi Uzaktan Kumanda ile başarıyla kontrol edilebilir.
  Baha Attract ve Tüple Dalma Tavsiye Tüm Baha alıcıları, dalma ile ters etki yapan (örn. orta kulak iltihabı) durumların tespiti için dalmaya katılmadan önce tıbbi danışmanlık almalıdır. İmplant iyileşene ve implantın stabilizasyonuna kadar (osseo integrasyon) dalmaktan kaçınılmalıdır. Baha ses işlemcisi su geçirmez değildir ve yüzmeden veya herhangi bir su sporuna katılımdan önce her zaman çıkartılmalıdır. Maske kullanıyorsanız, implant yerine basınçtan kaçınınız. Hastanın herhangi bir ilaç kullanmadığı veya osseo entegrasyonu etkileyen tıbbi bir durumda olmaması halinde, hem implant hem de kemik teorik olarak 40 metreye kadar tüple dalmanın oluşturacağı basınca dayanabilirler.
  Baha Attract ve Titreşimli Fitness Cihazları Tavsiye Titreşimli Fitness Cihazları Baha Attract kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak implant yarası iyileşene ve implantın stabilizasyonuna kadar (osseo integrasyon) bundan kaçınılmalıdır.
  Baha Attract ve Morötesi (UV) Işın Tavsiye UV ışınları implant için bir tehlike teşkil etmezler. Harici parçaların UV ışınlarına maruz kalmalarından kaçınılmalıdır çünkü bu durum muhtemelen malzemelerin bozulmasına neden olacaktır.
  Baha 3 Ses İşlemcisi nasıl kullanılabilir? - Ses seviyesi kontrol tuşları, FS'de sol/sağ seçilerek ayarlanır (Yeni ses işlemcileri *Sağ*dır). - Ses seviyesi yukarı / Güç açık ön tuşlarla, Ses seviyesi aşağı / Güç kapalı arka tuşlarla - Uçuş Modu (mevzuata ilişkin talep): SP'yi kapatırken ortadaki düğmeye basınız ve basılı tutunuz, tekrar açtığınızda uçuş modunda olacaksınız. Normal moda dönmek için kapatınız ve açınız. - Birleştirme: Aksesuar Birleştirme tuşuna basınız, bundan sonra 20 saniye içinde Baha 4 SP'yi açınız (birleştirme BFS 4.0'da da yönetilmektedir) - Anahtarı kilitleme, Tuş ile Programlama ve LED uyarıları Baha 4'de bulunmamaktadır
  Baha 4 Ses İşlemcisi nasıl kullanılabilir? - Ses seviyesi kontrol tuşları, FS'de sol/sağ seçilerek ayarlanır (Yeni ses işlemcileri *Sağ*dır). - Ses seviyesi yukarı / Güç açık ön tuşlarla, Ses seviyesi aşağı / Güç kapalı arka tuşlarla - Uçuş Modu (mevzuata ilişkin talep): SP'yi kapatırken ortadaki düğmeye basınız ve basılı tutunuz, tekrar açtığınızda uçuş modunda olacaksınız. Normal moda dönmek için kapatınız ve açınız. - Birleştirme: Aksesuar Birleştirme tuşuna basınız, bundan sonra 20 saniye içinde Baha 4 SP'yi açınız (birleştirme BFS 4.0'da da yönetilmektedir) - Anahtarı kilitleme, Tuş ile Programlama ve LED uyarıları Baha 4'de bulunmamaktadır
  Bir Dinamik FM alıcıda Ses Yok Ses işlemcisi sorunlarının giderilmesi: - Pilleri kontrol ediniz - Bağlantıları kontrol ediniz - Ses işlemcisinin mikrofonlarını kontrol ediniz - Boyuna takılan bir alıcı kullanıyorsanız, t bobinin takılmış olduğundan emin olunuz - FM alıcıyı bağlayan ara birimleri (Europlug, kablolar, vs.) değiştiriniz FM alıcı sorunlarının giderilmesi: - Pili kontrol ediniz (eğer varsa) - İşletme kapsamında olduğundan emin olunuz - Cihaza bağlantısını kontrol ediniz - FM alıcıyı bir hoparlöre takınız ve verici mikrofona konuşunuz. FM alıcı kendiliğinden çalışmalıdır. - Alıcı ve vericinin aynı kanala bağlanıp bağlanmadıklarını kontrol ediniz - Ayarların (örn ses) doğru olup olmadıklarını kontrol ediniz FM vericinin sorunlarının giderilmesi: - Bağlantıları kontrol ediniz - Mikrofonun yerini kontrol ediniz - Mikrofonun sesinin kısık olup olmadığını kontrol ediniz - Pili kontrol ediniz - İşletme kapsamında olduğundan emin olunuz - Senkronizasyon kanalını kontrol ediniz - Kanalları değiştiriniz ve tekrar senkronize ediniz - Ayarların doğru olup olmadıklarını kontrol ediniz

   

 • Yardım Talebi

  Bu bölümde ihtiyacınız olan cevabı bulamadığınızda lütfen yardım için bize yazın, size en kısa zamanda geri dönülecektir.

  Bir talep gönder